man standing in front of people sitting beside table with laptop computers

Różnice między agentem ubezpieczeniowym a brokerem ubezpieczeniowym: artykuł poświęcony różnicom między nimi i tym, czego szukać u brokera.

Agenci ubezpieczeniowi posiadają licencję na sprzedaż polis i usług ubezpieczeniowych. Pracują dla jednej firmy i otrzymują prowizję, gdy sprzedają ci polisę ubezpieczeniową. Z drugiej strony brokerzy ubezpieczeniowi sami niczego nie sprzedają. Zamiast tego pomagają znaleźć najlepszą ofertę ubezpieczenia od wielu firm. Mają dostęp do wielu firm ubezpieczeniowych i mogą pomóc Ci wybrać odpowiednią do Twoich potrzeb. Nie otrzymują prowizji od Twojej polisy, ale są opłacani przez firmę ubezpieczeniową na podstawie tego, ile przynoszą im transakcji. Różnica między agentem ubezpieczeniowym a brokerem polega na tym, że agenci reprezentują jedną firmę ubezpieczeniową, podczas gdy brokerzy reprezentują Ciebie.

Agenci sprzedają polisy tylko od firmy, w której pracują, a brokerzy pomogą Ci znaleźć najlepszą ofertę na ubezpieczenie z wielu firm. Mogą pomóc Ci znaleźć odpowiednią polisę w konkurencyjnej cenie. Co musisz wiedzieć o różnicach między agentem ubezpieczeniowym a brokerem ubezpieczeniowym. Wybierając agenta ubezpieczeniowego, ważne jest, aby zrozumieć, którą firmę reprezentuje i jak może to wpłynąć na twoją ochronę. Jeśli masz pytania dotyczące polisy lub potrzebujesz pomocy w złożeniu wniosku, agent nie będzie w stanie udzielić pomocy, ponieważ pracuje dla kogoś innego. Brokerzy ubezpieczeniowi to niezależni agenci, którzy współpracują z wieloma firmami i mogą polecić określone polisy w oparciu o Twoje potrzeby. To jak kupowanie nowego samochodu w najlepszej cenie. Nie poszedłbyś tylko do jednego dealera, prawda? Rozmawiasz z kilkoma dealerami, porównujesz ceny i modele, a następnie decydujesz, który z nich ma najlepszą ofertę. Brokerzy ubezpieczeniowi robią dokładnie to samo. Rozglądają się za zasięgiem wielu firm, więc nie musisz spędzać godzin na porównywaniu polis.

Brokerzy ubezpieczeniowi mogą zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu samochodu, znajdując polisę, która spełnia wszystkie Twoje potrzeby, ale kosztuje mniej niż te obecnie dostępne w innych agencjach. Nie otrzymują żadnej prowizji od firm ubezpieczeniowych za sprzedaż niektórych polis; zamiast tego zarabiają na kurtażu w zależności od tego, jaką składkę opłaciłeś. Jednak największą różnicą między brokerem ubezpieczeniowym a agentem jest poziom świadczonych przez nich usług. Brokerzy pracują nad znalezieniem najbardziej odpowiedniej polisy, podczas gdy agenci po prostu sprzedają polisy swojej firmy.

Broker ubezpieczeniowy to nie tylko pośrednik między Tobą a Twoim ubezpieczycielem. Pomagają również w wyborze opcji ubezpieczenia, odpowiadają na pytania dotyczące warunków polisy i mogą w razie potrzeby pomóc w zgłoszeniu roszczeń. Oprócz ubezpieczenia samochodowego, wielu brokerów oferuje również ubezpieczenie domu, życia, biznesu a także oferują niestandardowe ubezpieczenia ni oferowane przez agentów. . Brokerzy ubezpieczeniowi to niezależni agenci, którzy współpracują z wieloma firmami i mogą polecić określone polisy w oparciu o Twoje potrzeby.

Broker ubezpieczeniowy może również zaoszczędzić pieniądze, wiedząc jak wynegocjować polisę i znaleźć luki. Na przykład, jeśli płacisz zbyt dużo za , broker może sprawdzić, czy kwalifikujesz się do niższej stawki na podstawie historii szkód lub innych czynników. Mogą nawet uzyskać dostęp do danych innej firmy!

Najważniejsze jest to, że nie powinieneś bać się rozmowy z brokerem ubezpieczeniowym. Na początku może to być trochę onieśmielające, ale uwierz nam, proces będzie łatwy i przyjazny. Są do Twojej dyspozycji, więc skorzystaj z ich wiedzy! Co więc możesz zrobić, jeśli szukasz brokera ubezpieczeniowego? Najlepiej zapytać znajomych i członków rodziny, z których korzystają. Jeśli mają dobre doświadczenia ze swoim brokerem, to jest duża szansa, że ​​Ty również. Możesz również zadzwonić do lokalnej izby handlowej lub stowarzyszenia biznesowego — często są one gospodarzami wydarzeń sieciowych, w których biorą udział brokerzy ubezpieczeniowi. To świetny sposób, aby uzyskać porady, które firmy cieszą się dobrą reputacją, a które mogą nie być warte Twojego czasu.

Brokerzy ubezpieczeniowi są również dobrzy w znajdowaniu zniżek, o których możesz nie wiedzieć. Na przykład, jeśli masz kartę dużej rodziny, Twoje członkostwo może uprawniać Cię do obniżonych stawek na ubezpieczenie samochodu. Alternatywnie, jeśli nie jeździsz dużo (lub wcale), niektóre firmy oferują specjalne stawki dla kierowców okazjonalnych. Broker ubezpieczeniowy może być również pomocnym źródłem informacji, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące swojej polisy lub masz wypadek. Są ekspertami w tym, co robią i będą dokładnie wiedzieć, co robić w każdej sytuacji, co oznacza, że ​​nie będziesz musiał się martwić, że zostaniesz sam!